Round Highlights

Season 
Round Date 

Best Batting Performances

ScorePlayerClubGradeRndInnsOpposition
46* Murad vir singh Aulakh Gepps Cross Cricket Club U12 - Grading Div 32 1 Golden Grove Cricket Club
40* Finley O'Brien Walkerville Cricket Club U12 - Grading Div 12 1 Hope Valley Cricket Club
39* Reilly Selway Glenunga Cricket Club U14 - Grading Div 32 1 Brahma Lodge Cricket Club
39* Angus Bennett Glenunga Cricket Club U14 - Grading Div 22 1 Modbury Cricket Club
37 Lachlan Estcourt Hughes Glenunga Cricket Club U12 - Grading Div 12 1 Eastern Suburbs Junior Cricket Club
37 Anton Van Aardt Hope Valley Cricket Club U14 - Grading Div 22 1 Athelstone Cricket Club
35 Zainul Karim Golden Grove Cricket Club U14 - Grading Div 22 1 Walkerville Cricket Club
35* Christopher Taylor Golden Grove Cricket Club U14 - Grading Div 22 1 Walkerville Cricket Club
32* Levi Hasiuk Brahma Lodge Cricket Club U14 - Grading Div 32 1 Glenunga Cricket Club
32 Harry Slater Golden Grove Cricket Club U12 - Grading Div 12 1 Glenunga Cricket Club

Best Bowling Performances

BowlPlayerClubGradeRndInnsOpposition
6/11 Aaditya suthar Golden Grove Cricket Club Under 102 1 Modbury Cricket Club
5/1 wajahat h syed Para Hills Cricket Club U14 - Grading Div 22 1 Hope Valley Cricket Club
4/8 Panteli Vasilopoulos Walkerville Cricket Club Under 102 1 Glenunga Cricket Club
4/19 Jett Drewett Brahma Lodge Cricket Club U14 - Grading Div 32 1 Glenunga Cricket Club
3/1 Jamieson Payne Gaza Cricket Club U14 - Grading Div 12 1 Eastern Suburbs Junior Cricket Club
3/1 Lachlan Aubrey Golden Grove Cricket Club U14 - Grading Div 22 1 Walkerville Cricket Club
3/2 Ryan D Percival Gaza Cricket Club U14 - Grading Div 12 1 Eastern Suburbs Junior Cricket Club
3/2 Jakob Gordon Hope Valley Cricket Club Under 102 1 Brahma Lodge Cricket Club
3/2 Heyman Guru North Pines Cricket Club Under 102 1 Athelstone Cricket Club
3/3 Bailey Boscence Modbury Cricket Club Under 102 1 Golden Grove Cricket Club
3/4 ******** Walkerville Cricket Club U14 - Grading Div 12 1 Glenunga Cricket Club
3/6 Lucas Gray Golden Grove Cricket Club Under 102 1 Walkerville Cricket Club
3/9 Joel Hitch Para Hills Cricket Club Under 102 1 Athelstone Cricket Club
3/18 Rocco Ligertwood Glenunga Cricket Club U14 - Grading Div 22 1 Modbury Cricket Club
3/26 Callum Petticrew Golden Grove Cricket Club U12 - Grading Div 12 1 Glenunga Cricket Club

Hat-Tricks

No records found

Best Fielding Performances

CROSTPlayerClubGradeRndInnsOpposition
310Callum Sneddon Modbury Cricket Club U14 - Grading Div 22 1 Glenunga Cricket Club
04 Jackson Talbot Para Hills Cricket Club Under 102 1 Athelstone Cricket Club
210Seth Reynolds Athelstone Cricket Club U14 - Grading Div 22 1 Hope Valley Cricket Club
200Ilyas Safi North Pines Cricket Club U12 - Grading Div 22 1 Modbury Cricket Club
200Yianni Papacharissiou Hope Valley Cricket Club U12 - Grading Div 12 1 Walkerville Cricket Club
200Cody Wood Brahma Lodge Cricket Club U14 - Grading Div 32 1 Glenunga Cricket Club
200JOSEPH MCGEE Eastern Suburbs Junior Cricket Club U14 - Grading Div 12 1 Gaza Cricket Club
200Sam King Gaza Cricket Club U14 - Grading Div 12 1 Eastern Suburbs Junior Cricket Club
200Lucas S Grant Payneham Cricket Club U12 - Grading Div 22 1 Glenunga Cricket Club
200Neo Elliott Golden Grove Cricket Club U12 - Grading Div 32 1 Gepps Cross Cricket Club
200Saxon Talbot Price Glenunga Cricket Club U12 - Grading Div 12 1 Golden Grove Cricket Club
200Joel Tarca Golden Grove Cricket Club U14 - Grading Div 12 1 Payneham Cricket Club
200Aidan Hockley Para Hills Cricket Club U14 - Grading Div 22 1 Hope Valley Cricket Club
200Lachlan Cossens Para Hills Cricket Club U14 - Grading Div 22 1 Hope Valley Cricket Club
200Hari Lanzoni Payneham Cricket Club U12 - Grading Div 32 1 Para Hills Cricket Club
200Tanek H Ozga Payneham Cricket Club U12 - Grading Div 32 1 Para Hills Cricket Club
200Sam Todd Golden Grove Cricket Club U14 - Grading Div 32 1 Gaza Cricket Club
101Zach J Fielding Hope Valley Cricket Club U14 - Grading Div 22 1 Athelstone Cricket Club
11 Ethan Perris North Pines Cricket Club Under 102 1 Athelstone Cricket Club
11 Edward Thomas Walkerville Cricket Club U14 - Grading Div 22 1 Eastern Suburbs Junior Cricket Club

Highest Team Scores

ScoreClubGradeRndInnsOpposition
4/208 Walkerville Lions U12 - Grading Div 12 1 Hope Valley Demons
7/194 Glenunga Stars U12 - Grading Div 12 1 Eastern Suburbs White
1/184 Glenunga Supernovas Under 102 1 Payneham Red
6/171 Brahma Lodge U14 - Grading Div 32 1 Glenunga Blue
6/157 Golden Grove Maroon U14 - Grading Div 22 1 Walkerville Panthers
4/157 Eastern Suburbs Green U12 - Grading Div 32 1 Gaza
2/156 Para Hills Gold Under 102 1 Athelstone White
6/154 Glenunga Rockets U12 - Grading Div 12 1 Golden Grove Maroon
4/151 Golden Grove Gold U14 - Grading Div 12 1 Payneham Dukes
10/147 Hope Valley Devils U14 - Grading Div 22 1 Athelstone

Best Partnerships

P'ShipBatsmanClubGradeRndInnsOpposition
74 H Lawson - H Browne Glenunga Meteors U12 - Grading Div 22 1 Payneham Knights
30 J Hobby - C Cavenett Walkerville Lions U12 - Grading Div 12 1 Hope Valley Demons